Brykieciarki

Brykieciarki

► Więcej informacji

Przenośniki z Taśmą Stalową

Przenośniki z Taśmą Stalową

► Więcej informacji

 • Brykieciarki

  Brykieciarki

 • System zarządzania wiórami metalowymi

  System zarządzania wiórami metalowymi

 • Przenośniki z Taśmą Stalową

  Przenośniki z Taśmą Stalową

Miniatura obrazuFirma Ingersoll Tillage redukuje ilość trudnych wiórów stopowych u ich źródła za pomocą kruszarki HAC z osią poziomą produkcji PRAB.

Wyzwanie

Producent tarcz rolniczych chciał zmniejszyć nakłady pracy poświęcanej na bezpieczne usuwanie trudnych w manipulowaniu wiórów u ich źródła, co pozwoli wyeliminować zagrożenia dla bezpieczeństwa pracy i zwiększyć produkcję.

Klient

 • Firma Ingersoll Tillage Group

Branża

 • Producent narzędzi (tarcz) rolniczych

Produkt

Uzyskane korzyści biznesowe

 • Wydłużony czas pracy tokarki
 • Zwiększona wartość złomu dzięki zwiększeniu ciężaru usypowego (gęstości) wiórów
 • Zmniejsza nakłady pracy na wymianę pojemników na wióry na każdej zmianie
 • Eliminuje zagrożenia dla bezpieczeństwa

Pobierz plik PDF

Znajdująca się w Hamilton, Ontario, Kanada, fabryka firmy Ingersoll Tillage Group wykorzystuje najnowsze, zautomatyzowane procesy do produkowania 1,5 miliona tarcz rolniczych i ogrodniczych rocznie dla przemysłu produkcji maszyn rolniczych.

Wiele z nich jest używanych przez rolników do cięcia resztek pożniwnych, co wymaga, aby były wyjątkowo wytrzymałe i ostre.

„Używamy opatentowanego składu borowej stali stopowej, która jest wyjątkowo mocna i odporna na zmęczenie i pękanie” powiedział Tom Dyment, kierownik projektu w firmie Ingersoll Tillage Group. „Nasze tarcze są znane z utrzymywania swojej wytrzymałości i ostrości dzięki zastosowanemu składnikom stopowym i sposobowi produkcji”.

Nowe centrum obróbcze = nowy problem manipulowania odpadem

W 2009 roku firma Ingersoll Tillage przejęła do eksploatacji nowe, zbudowane na zamówienie, obejmujące trzy sterowane układami PLC centra obróbki skrawaniem ze zintegrowanymi robotami sterowanymi optycznie. Tokarki profilowały krawędzie tnące z jednej lub obu stron płaskiej, nieobrobionej tarczy mającej grubość od 2 do 10 mm. Ze względu na wymagania dotyczące osłon w centrum bezpośredni dostęp do obszaru obróbki w celu usunięcia wiórów był utrudniony.

„Nasz materiał ma tendencję do tworzenia kul splątanych wiórów, które są chłodzone na powietrzu” powiedział  Dyment. „Ze względu na konfigurację systemu bardzo trudno jest usunąć i manipulować wiórami w centrum”. Gdy Dyment dowiedział się, że musi znaleźć sposób poradzenia sobie ze odpadem o wadze od 45 do 68 kilogramów na godzinę przychodzącym z każdej z trzech stacji, wystarczyło, że skontaktował się z firmą PRAB.

„Firma PRAB jest dobrze znana i szanowana przez naszych dostawców” powiedział Dyment. „Często polegamy na opinii osób, które muszą utrzymywać i naprawiać sprzęt, jako na zasobie umożliwiającym pomiar wydajności produktu. Firma PRAB odpowiada tej mierze”.

Nigdy więcej trudnych wiórów

Rozwiązanie firmy PRAB składa się z trzech zamontowanych na obrabiarce kruszarek HAC z osią poziomą redukujących wyjątkowo twarde wióry borowej stali stopowej do łatwych do transportu krótkich sypkich wiórów, które są usuwane z oddzielonych osłonami stref obróbki za pomocą przenośników magnetycznych. Następnie są one umieszczane w pojemnikach i przenoszone do magazynu centralnego w przybliżeniu raz na zmianę.

„Zastosowanie rozwiązania do redukcji długości wiórów firmy PRAB umożliwiło nam bezpośrednio pokruszyć wióry u źródła” powiedział Dyment. „Ponadto zauważyliśmy natychmiastowe skrócenie przestojów od 10 do 15 procent. Wyeliminowaliśmy również zagrożenia bezpieczeństwa, mogliśmy uzyskać lepszą cenę za wióry dzięki ich większej gęstości i zmniejszyliśmy liczbę wymian pojemników o 60 procent na zmianę”.

„Firma PRAB naprawdę nam pomogła uzyskać więcej pieniędzy za nasze odpady metalowe oraz poprawić efektywność i bezpieczeństwo procesu”.

Trudne cięcie

Miniatura obrazuChociaż kruszarki HAC z osią poziomą firmy PRAB pomyślnie skróciły wyjątkowo twarde wióry do sypkiej postaci, nie udało się to bez pokonania kilku przeszkód.

„Bardzo dużo się dowiedzieliśmy podczas rozwiązywania problemów z tą wyjątkowo twardą borową stalą stopową” powiedział Mike Dayton, inżynier produktu w firmie PRAB. „Stępiliśmy zęby kruszarki na nowej kompozycji metali i musieliśmy wprowadzić pewne modyfikacje w kruszarce z osią poziomą w celu pokonania wyjątkowego oporu stawianego przez metal. Ostatecznie zdobyta wiedza dała lepszy produkt”.

Pan Dyment komentuje:

„Wiedzieliśmy, że borowa stal stopowa będzie wyjątkowo wymagająca dla wszelkiego sprzętu kruszącego. Firma PRAB naprawdę ciężko pracowała nad zrozumieniem problemów i i współpracowała przy modyfikacjach, które powinny zwiększyć efektywność i niezawodność procesu”.

Ta strona uzywa pliki cookies w celu umozliwienia korzystania z uslug dostepnych w naszym serwisie oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawienia swojej przegladarki oznacza wyrazenie zgody na ich uzywanie i zostana one zapisane w Twojej przegladarce. Mozesz w kazdej chwili zablokowac cookies lub je usunac, ale pogorszy to jakosc i uzytkowosc korzystania z naszej strony.

Rozumiem