Brykieciarki

Brykieciarki

► Więcej informacji

Przenośniki z Taśmą Stalową

Przenośniki z Taśmą Stalową

► Więcej informacji

 • Brykieciarki

  Brykieciarki

 • System zarządzania wiórami metalowymi

  System zarządzania wiórami metalowymi

 • Przenośniki z Taśmą Stalową

  Przenośniki z Taśmą Stalową

Miniatura obrazuFirma C&A Tool zwiększa zyskowność i zapewnia czystość w zakładzie dzięki systemowi przetwarzania wiórów

Wyzwanie

Dostawca obrabiarek wymaga zautomatyzowanego systemu przetwarzania wiórów i płynów obróbczych w celu przetworzenia wiórów i opiłków metali przy jednoczesnym przechwytywaniu kosztownych cieczy chłodząco-smarujących do ponownego użytku.

Klient

Branża

 • Obróbka skrawaniem

Produkty


 System Zarządzania Wiórami składający się z:

Uzyskane korzyści biznesowe

 • Odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie kosztownych cieczy chłodząco-smarujących zwiększa zyskowność
 • Zautomatyzowany system zmniejsza nakłady pracy i zwiększa wydajność operatora
 • Autonomiczny, zautomatyzowany system poprawia środowisko zakładu i bezpieczeństwo pracowników
 • Suche wióry zapewniają zgodność z przepisami i odpowiedzialnością za środowisko

Pobierz plik PDF

Firma C&A Tool Engineering, Inc. jest głównym międzynarodowym dostawcą obrabiarek specjalnych. Przez cztery dekady firma C&A Tool, kierowana przez właściciela, p. Dicka Conrow, urosła i udoskonaliła swoje możliwości, aby zostać źródłem dostaw urządzeń dla stanowiących największe wyzwanie zadań obróbki skrawaniem dla przemysłu transportowego, lotniczego, obronnego, medycznego, produkcji przemysłowej i innych branż.

Od pojedynczych prototypów do milionowych wielkości produkcji, firma C&A Tool wykorzystuje około 70.000 metrów kwadratowych w różnych zakładach gdzie prowadzi precyzyjne operacje obróbki skrawaniem w celu przekroczenia oczekiwań klienta związanych z obsługą i jakością.

Zaprojektowane do jakości i wydajności

Fabryka firmy C&A Tool w Churubusco, Indiana — znana jako South Building — jest centrum tych operacji. Budynek mieszczący najnowsze technologie frezowania, szlifowania, spiekania laserowego i toczenia, a ponadto prototypownię, dział pomiarów i obsługi administracyjnej, ma kształt litery H w celu zapewnienia większej skuteczności obsługi ośmiu głównych działów obróbki.

„Wszystko zostało zaprojektowane w celu maksymalizacji wydajności i jakości” zauważył Gary Sroufe, specjalista ds. narzędzi wielowrzecionowych w firmie C&A Tool. „Zwracamy dużą uwagę na zapewnienie tego, że dla naszych klientów wytwarzamy produkty najwyższej jakości i że oznacza to posiadanie najlepszych pracowników, sprzętu i zakładów”.Miniatura obrazu

Niezwykły budynek, zwykłe problemy

Chociaż jej wielkość i możliwości mogą być unikalne, dotyczące zarządzania odpadami problemy napotykane przez firmę C&A Tool już takie nie są.

Zbudowany w 1998 roku South Building firmy C&A Tool początkowo do przetwarzania metalowych wiórów i opiłków wykorzystywał nieefektywne, za małe, automatyczne systemy wiórów. „Nasz oryginalny proces wymagał bardzo dużych nakładów pracy i stałej uwagi” powiedział Sroufe. „Był on nieefektywny, praktycznie nie zautomatyzowany i oczywiście nie pasował do naszej filozofii posiadania czystego, przyjaznego dla środowiska zakładu”.

Okazja do uzyskania zysku

Ale kiedy liczba działów obróbki wzrosła w 2005 roku z trzech do ośmiu wielowrzecionowych centrów obróbki w celu zaspokojenia rosnącego popytu, stało się oczywiste, że ówczesny proces zarządzania wiórami i płynami już nie wystarcza.

„Rutynowo zamawiałem olej, ponieważ oryginalny proces nie był skuteczny przy przechwytywaniu dużych ilości płynu z opiłków i wiórów” powiedział Sroufe. „Chcieliśmy skorzystać z najnowszej technologii i wprowadzić ją do naszego procesu. Miało to tylko sens, gdyby to samo zrobiono dla odpadów produkcyjnych”.

Gdy przyszła pora oceny rozwiązań, firma C&A wzięła pod uwagę tylko jedną nazwę.

„Przyczyną, dla której kupiliśmy sprzęt firmy PRAB, jest to, że nadąża on za produkcją, jest całkowicie automatyczny, czysty i bardzo przyjazny dla użytkownika” powiedział Sroufe. „Pracowałem w zakładzie wyposażonym w sprzęt firmy PRAB i działającym 24/7 przy bardzo małych wymaganiach w zakresie konserwacji. Gdy przyszło do sprawdzenia systemów manipulacji złomem, chciałem tego, co, jak sądziłem, było najlepsze”.

Niestandardowe rozwiązanie pozwala uzyskać precyzyjne wyniki

Dzisiaj operator zasila system przetwarzania wiórów firmy PRAB średnio 11,5 metrami sześciennymi różnych opiłków stali stopowej i wiórami z ośmiu wielowrzecionowych obrabiarek Index, a ponadto odpadami z wieloosiowych obrabiarek typu szwajcarskiego Star CNC.

System wiórów w firmie C&A Tool jest zasilany przez operatorów używających wózków widłowych do opróżniania pojemników 0,6 metra sześciennego z opiłkami i wiórami do kruszarki VAC z osią pionową. Kruszarka redukuje złom metalowy do możliwych do spłukania opiłków do dalszego przerobu. Stąd opiłki przechodzą prze separator kawałków metalu w celu zapewnienia, że żadne uszkodzone narzędzie ani koniec pręta nie uszkodzą urządzeń przetwórczych. Następnie opiłki są automatycznie podawane do Wirówki ze skośną osią za pomocą przenośnika z taśmą stalową. Następnie przenośnik śrubowy wrzuca suche opiłki do pojemnika o pojemności 1,1 metra sześciennego. Odzyskane płyny są przechowywane w niestandardowym zbiorniku z odstojnikiem i podawane z powrotem do obrabiarek.

System firmy PRAB skutecznie zmniejsza objętość odpadów metalowych o 600% i odzyskuje 99,6% olejów, czyli około 1135 litrów dziennie.

„Kupujemy teraz mniej oleju do ośmiu maszyn niż kupowaliśmy wcześniej dla trzech zanim kupiliśmy system firmy PRAB” zauważył Sroufe. „Oprócz oszczędności kosztów dzięki odzyskaniu oleju, system wymaga bardzo niewielkich nakładów pracy na obsługę”.

Podwojenie wyników dzięki dodatkowemu systemowi

„Byliśmy pod takim wrażeniem systemu i efektów jego działania, że zainstalowaliśmy prawie identyczny system w zakładzie w Auburn, Indiana po jego przejęciu w 2007 roku” zauważył wiceprezes firmy C&A Tool, Rob Marr.

Ta strona uzywa pliki cookies w celu umozliwienia korzystania z uslug dostepnych w naszym serwisie oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawienia swojej przegladarki oznacza wyrazenie zgody na ich uzywanie i zostana one zapisane w Twojej przegladarce. Mozesz w kazdej chwili zablokowac cookies lub je usunac, ale pogorszy to jakosc i uzytkowosc korzystania z naszej strony.

Rozumiem