Brykieciarki

Brykieciarki

► Więcej informacji

Przenośniki z Taśmą Stalową

Przenośniki z Taśmą Stalową

► Więcej informacji

  • Brykieciarki

    Brykieciarki

  • System zarządzania wiórami metalowymi

    System zarządzania wiórami metalowymi

  • Przenośniki z Taśmą Stalową

    Przenośniki z Taśmą Stalową

Urządzenia do Zarządzania wiórami i płynami chłodząco-smarującymi

Firma PRAB oferuje szeroki zakres urządzeń do odbioru i przetwarzania wiórów i płynów chłodząco-smarujących, dopasowanych do wszystkich zastosowań związanych z obróbką metali. Zaczynając od pełnej gamy przenośników, urządzenia firmy PRAB sprawnie i automatycznie usuwają odpad metalowy z miejsca powstawania. Odbieranie wiórów i płynów z procesu umożliwia zoptymalizowanie cykli produkcyjnych oraz wydłużenie cykli roboczych.

Jeżeli w danym procesie występują strużyny, opiłki ze szlifowania oraz wióry z toczenia, inżynierowie PRAB będą w stanie opracować kompletny system odbioru wiórów i płynu chłodząco-smarującego. Nasze kruszarki z osią poziomą lub pionową czy też rozdrabniacze  - szredery odbierają duże kłęby odpadów poobróbkowych i przerabiają je na łatwe do usuwania krótkie wióry łamane. Inżynierowie PRAB mogą doradzić w zakresie użycia wirówki lub brykieciarki do usunięcia płynu z odpadów metalowych. Takie przygotowanie wiórów pozwoli uzyskać większy zwrot ze sprzedaży złomu, użyć mniejszej przestrzeni podłogowej na przenoszenie i przechowywanie oraz zapewni większą czystość i bezpieczeństwo miejsca pracy. Co więcej, nasi inżynierowie we współpracy z klientem mogą opracować system uzdatniania i ponownego użycia chłodziwa. Pełna gama oferowanych przez nas urządzeń do oczyszczania płynów umożliwia wydzielenie cząstek stałych oraz innych cieczy z chłodziwa, w razie zapotrzebowania również z dokładnością filtrowania do czystości na poziomie 1 mikrona. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z inżynierem firmy PRAB, aby dowiedzieć się, jak nasz kompleksowy system odbioru wiórów i płynu chłodząco-smarującego pozwala zmniejszyć koszty, poprawić wydajność produkcji oraz spełnić wytyczne w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Włączanie i Systemy Sterowania Chip

System zaprojektowany dla odpadu metalowego składającego się z dużych kłębów, długich wiórów i opiłków. Ten system dostarcza wysokiej jakości, osuszone, drobne wióry oraz odzyskuje do 99% cennych chłodziw i olejów z procesów obróbczych.

Czytaj dalej...

 

System opracowany dla obrabianego materiału w postaci sypkich, luźno połączonych ze sobą wiórów oraz opiłków. Redukcja objętości jest połączona z separacją płynów celem wytworzenia suchych wiórów oraz odzyskiwaniem do 99% cennych chłodziw i olejów.

Czytaj dalej...

 

Kompaktowych rozmiarów system montowany na płozach, zaprojektowany do separacji cząstek stałych od płynów dla małej lub średniej ilości wiórów. Efekt w postaci odzyskania dużej części płynów oraz otrzymania suchych wiórów sprawia, że system ten świetnie nadaje się dla mniejszych zakładów produkcyjnych. Dodatkowe wyposażenie może również pozwalić temu w pełni automatycznemu systemowi na uzyskanie redukcji objętości obrabianego materiału i recyrkulację oczyszczonego chłodziwa.

Czytaj dalej...

 

gniotownik - vac_smallKruszarki z osią pionową typu VAC

Ta maszyna o wysokiej wytrzymałości przerabia w sposób ciągły kłębiaste wióry z obróbki skrawaniem na sypkie i łatwe w transporcie wióry cięte. Mokre wióry są podawane do Kruszarki za pomocą ogólnozakładowego systemu przenośników lub urządzeniem do automatycznego podawania zrzutowego ze standardowych pojemników lub wózków na wióry.

Czytaj dalej...

 

gniotownik - hac_smallKruszarki z osią poziomą typu HAC

Kruszarka do wiórów z osią poziomą firmy PRAB przetwarza niewielkie ilości wiórów (do 177 kg/godz.), zmniejszając ich objętość nawet 12-krotnie i zwiększając produktywność maszyn CNC. Teraz można przetwarzać niewielkie ilości długich i grubych wiórów bezpośrednio przy centrum obróbczym.

Czytaj dalej...

 

prasa biała bok w labels_smallWirówki do mokrych wiórów "Wringer"

Wirówki firmy PRAB o wysokiej wytrzymałości wykorzystują siłę odśrodkową do 700 G do odzyskania nawet 98 procent wartościowych chłodziw i cieczy chłodząco-smarujących z wiórów aluminiowych, mosiężnych, żeliwnych, stalowych, stali nierdzewnej i innych metali.

Czytaj dalej...

 

05 model O separator czrn C_smallSeparatory pozostałości kawałków metalu

Firma PRAB oferuje pełną linię separatorów przypadkowych kawałków metalu z wiórów. Separatory stanowią kluczowe komponenty każdego systemu przetwarzania wiórów. Służą one do usuwania resztek surowca, fragmentów pękniętych narzędzi oraz innych ciał stałych ze strumienia przetwarzanych wiórów, chroniąc urządzenia przetwarzające przed uszkodzeniem.

Czytaj dalej...

 

duży szary rozdrabniacz wo_smallSzredery - Rozdrabniacze wiórów

Poziome, przemysłowe dwuwałowe rozdrabniacze wiórów metalowych firmy PRAB są skutecznym rozwiązaniem rozdrabniania na kawałki kłębiastych wiórów metali żelaznych i nieżelaznych. Ciche, energooszczędne podwójne wały działają na zasadzie rozdzierania i rozrywania wiórów na łatwiejsze do transportu krótkie i sypkie wióry przeznaczone do dalszej obróbki.

Czytaj dalej...

Ta strona uzywa pliki cookies w celu umozliwienia korzystania z uslug dostepnych w naszym serwisie oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawienia swojej przegladarki oznacza wyrazenie zgody na ich uzywanie i zostana one zapisane w Twojej przegladarce. Mozesz w kazdej chwili zablokowac cookies lub je usunac, ale pogorszy to jakosc i uzytkowosc korzystania z naszej strony.

Rozumiem