Brykieciarki

Brykieciarki

► Więcej informacji

Przenośniki z Taśmą Stalową

Przenośniki z Taśmą Stalową

► Więcej informacji

 • Brykieciarki

  Brykieciarki

 • System zarządzania wiórami metalowymi

  System zarządzania wiórami metalowymi

 • Przenośniki z Taśmą Stalową

  Przenośniki z Taśmą Stalową

Separatory Przypadkowych Kawałków

Ochrania urządzenia przetwórcze przed kawałkami metalu

Seperator kawałków Model OZarówno wirówki jak i brykieciarki muszą być zasilane krótkimi wiórami, wolnymi od przypadkowych kawałków metalu, które mogą spowodowac przerwy w ich pracy a nawet uszkodzić te urządzenia. PRAB oferuje kompletny zestaw separatorów przypadkowych kawałków w celu usunięcia z wiórów znajdujących się w nich końcówek pręta, uszkodzonych narządzi części i innych kawałków  w celu uchronienia urządzeń przetwórczych przed uszkodzeniem.

Pięć różnych typów separatorów PRABa zostało zaprojektowanych aby skutecznie usuwały różnego rodzaju przypadkowe elementy z różnorodnych wiórów i dla różnej wydajności.

 • Zwiększają produktywność przez redukcję przestojów
 • Oszczędzają czas i pieniądze na kosztownych naprawach.

{tab=Modele}

Model O

Ciężki przenośnik oscylacyjny podający wióry do klasyfikatora powietrznego został zaprojektowany dla dużych systemów przetwarzania wiórów. Separator ten skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju większe ciała ze strugi materiału. Typowa wydajność w zależnosci od rodzaju wiórów i metalu to do 5,6 m3/godz. Dmuchawa o mocy 15kW oddzielająca lżejsze wióry od części metalowych pracuje w obiegu zamkniętym aby ograniczyć zjawisko powstawania mgły.

Model V

Podajnik wibracyjny połączony z klasyfikatorem powietrznym oddziela przypadkowe kawałki z różnego rodzaju wilgotnych wiórów z wydajnością 2.8 m3/godz. Obieg zwrotny powietrza ogranicza efekt powstawania mgły olejowej.

Model G

Zasilany grawitacyjnie stanowiący samodzielną jednostkę Separator Powietrzny oddziela wióry od znajdujących się w nich kawałków z wydajnością do do 2,2 m3/godz. Dmuchawa o mocy 15kW oddzielająca lżejsze wióry od części metalowych pracuje w obiegu zamkniętym aby ograniczyć zjawisko powstawania mgły.

Model R

Separatory typu R zostały zaprojektowana do współpracy z wirówkami wiórów. Są przystosowane do usuwania kawałków z pokruszonych, krótkich wiórów. Separator składa się z dozownika celkowego stanowiącego równocześnie zamknięcie dla powietrza podawanego przez dmuchawę. Dwie nastawne przesłony pozwalają na dostrojenie Separatora do różnych (wielkości i metalu) wiórów. Każdy z rodzaju wirówek współpracuje z odpowiedniej wielkości separatorem.  Te separatory posiadają wydajność do 1,6 m3/godz.

Model S Separator / Przesiewacz

Używany jest głównie do wiórów żeliwnych. Główne podzespoły to wibracyjny przesiewacz prętowy. Może być zastosowany jako jednostka wolnostojąca lub na zasilaniu wirówki lub brykieciarki.

 

 

Ta strona uzywa pliki cookies w celu umozliwienia korzystania z uslug dostepnych w naszym serwisie oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawienia swojej przegladarki oznacza wyrazenie zgody na ich uzywanie i zostana one zapisane w Twojej przegladarce. Mozesz w kazdej chwili zablokowac cookies lub je usunac, ale pogorszy to jakosc i uzytkowosc korzystania z naszej strony.

Rozumiem