Brykieciarki

Brykieciarki

► Więcej informacji

Przenośniki z Taśmą Stalową

Przenośniki z Taśmą Stalową

► Więcej informacji

 • Brykieciarki

  Brykieciarki

 • System zarządzania wiórami metalowymi

  System zarządzania wiórami metalowymi

 • Przenośniki z Taśmą Stalową

  Przenośniki z Taśmą Stalową

Wirówki do wiórów i opiłków metalowych

wyżymarkiWytrzymałe i bardzo efektywne wirówki firmy PRAB stosują siłę odśrodkową około 700 G do odzyskania z wiórów do 98 procent wartościowych chłodziw i cieczy chłodząco-smarujących. Przeznaczona jest do pracy ciągłej, z równomiernym podawaniem  wiórów metalowych: aluminiowych, mosiężnych, żeliwnych, stalowych, ze stali nierdzewnej i innych metali, co umożliwia:

 • Recykling płynów i ich zawrócenie do ponownego wykorzystania
 • Zmniejszenie kosztów utylizacji odpadów niebezpiecznych
 • Uzyskanie większej wartości z recyklingu dzięki suchym wiórom

Rotating bowl within the PRAB Wringer / Centrifuge.Bar Screen on PRAB's Wringer / Centrifuge.

Wirujący zbiornik wytwarza siłę odśrodkową, która kieruje wióry i płyn do wkładu czaszy zbiornika.

  Płyny są usuwane przez sito i przechowywane do powtórnego wykorzystania.

Zasosowana w rezultacie dziesiątkach lat doświadczenia skośna oś wirówek jest optymalna dla niezawodnego działania wirówki nawet przy drobnych wiórach. Każdy model wirówki firmy PRAB wykorzystuje wyjątkową funkcję zmiany kierunku obrotów wydłużającą prawie dwukrotnie okres eksploatacji.

Kiedy wymagana jest wymiana zużytych elementów — takich jak sito i misa wirnika — łatwo jest uzyskać do nich dostęp i wymienić.

Wirówki przeznaczone do pracy ciągłej wymagają równomiernego dozowania odpowiedniej jakosci krótkich, sypkich wiórów wolnych od wiekszych kawałków metalu. Osuszone, pozbawione płynu wióry wyrzucane są zintegrowanym podajnikiem pneumatycznym (Seria AD) lub wyrzucane grawitacyjnie (CD). Odzyskane płyny kierowane są do zbiornika osadczego.

{tab=Mała wydajność}

Mini System™

minisystem2Urządzenie Mini System oparte na Wirówce typu 16CD o wydajnosci do 0,5 m3/godz wilgotnych lub zaolejonych wiórów oferuje zwartą, łatwą do podłączenia opcję dla operacji związanych z niską lub średnią ilością mokrych wiórów po obróbce maszynowej. 

System obejmuje 16-calową wirówkę odśrodkową z serii CD służącą do odzyskiwania płynów. Odzyskane płyny są automatycznie kierowane do zbiornika osadczego regeneratu o pojemności 180 litrów. Płyn można następnie bezpiecznie zutylizować lub przekazać do recyklingu. System łatwo przemieszczać za pomocą wózka widłowego i zajmuje tylko powierzchnię około3 m2. Przyjazne dla użytkownika elementy sterowania sterownika PLC obejmują interfejs HMI z ekranem dotykowym. Przenośniki śrubowe mierzą materiał podawany do systemu oraz rozładowują suche wióry do utylizacji/recyclingu.

Opcje

 • Rozszerzona rama i osłony obejmujące wszystkie podzespoły
 • Recyrkulacyjny przenośnik zgarniakowy automatycznie usuwa osad ze zbiornika płynu
 • Dostępne jest wykonanie z rozładunkiem do przodu i ze zbiornikiem załadowczym o pojemności 0,9 m3
 • Kruszaeka wiórów SMD-12 do rozdrabniania nie nadających się do wirowania zbyt długich i skłębionych wiórów
 • Separator wiekszych kawałków metalu w celu ochrony wirówki przed końcówkami prętów, narzędziami i innymi ciałami stałymi

Wydajności

 • Stal: 340 kg/godz.
 • Mosiądz: 270 kg/godz.
 • Aluminium: 110 kg/godz.
 • Żeliwo: 360 kg/godz.

{tab=Duże Wydajności}

wiórki i olej po cmyk_smallSeria CD (rozładunek grawitacyjny)

Modele z konwencjonalnym rozładunkiem grawitacyjnym (seria CD) są dostępne w wykonaniach o średnicy 40,6 cm, 61 cm i 102 cm (modele 16CD, 24CD i 40CD) o wydajnosci do 4 m3/godz wilgotnych lub zaolejonych wiórów.

Seria AD (rozładunek powietrzny)

Wirówki z serii AD (rozładunek powietrzny) jest dostępna w wykonaniach o średnicy 61 cm i 102 cm i umożliwia pneumatyczny transport wiórów na odległość do 30 m. Seria ta obejmuje modele 24AD i 40AD o wydajnosci do 3 m3/godz wilgotnych lub zaolejonych wiórów..

Ta strona uzywa pliki cookies w celu umozliwienia korzystania z uslug dostepnych w naszym serwisie oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawienia swojej przegladarki oznacza wyrazenie zgody na ich uzywanie i zostana one zapisane w Twojej przegladarce. Mozesz w kazdej chwili zablokowac cookies lub je usunac, ale pogorszy to jakosc i uzytkowosc korzystania z naszej strony.

Rozumiem