PRZENOŚNIKI Z TAŚMĄ STALOWO CZŁONOWĄ

Bardziej uniwersalne niż inne typy przenośników, przenośniki z taśmą stalową mogą służyć do przenoszenia dowolnego typu złomu metalowego — od części, skłębionych do krótkich wiórów, zarówno mokrych jak i suchych — w dowolnej ilości i dla bardzo różnorodnej konfiguracji trasy przebiegu przenośników.

PRZENOŚNIKI MAGNETYCZNE

Przenoszą mokre lub suche opiłki, bryłki po tłoczeniu, wióry lub inne części żelazne. W przenośniku magnetycznym pod łożem rynny ze stali nierdzewnej, którą porusza się materiał znajdują się stałe magnesy ceramiczne.

PRZENOŚNIKI OSCYLACYJNE – WIBRACYJNE

Przenośniki oscylacyjne – wibracyjne tego typu to najlepszy wybór do transportu w poziomie gorącego, suchego lub mokrego materiału, w tym abrazywnego, lub wyrobów końcowych. Oscylator zapewnia stały ruch materiału z niewielką prędkością.

PRZENOŚNIKI ZACZEPOWE – HARPOON

Ten bardzo ekonomiczny przenośnik zaczepowy, będący swoistym „wołem roboczym” przenosi wszystkie typy metalowych opiłków, wiórków i wiórów, mokrych lub suchych wiórów skłębionych i stałych kawałków metali, skutecznie oszczędzając czas i energię. Jego szczelna konstrukcja doskonale nadaje się do zastosowań związanych z dużymi objętościami przepływu chłodziwa.

PRZENOŚNIKI Z TAŚMĄ PRZEGUBOWĄ – PIVOT

Przenośniki z taśmą przegubową firmy PRAB z taśmą o powierzchni typu Rigidized™ zapobiegającej przywieraniu złomu do taśmy i specjalnie zaprojektowanych obrotowych zawiasach pozwalających łatwo zrzucać złom do leja zasypowego.

PRZENOŚNIKI ZWROTNE

Poprzeczny, dwukierunkowy przenośnik zwrotny z taśmą stalową został zaprojektowany do ostatecznego rozładowania złomu po tłoczeniu do dużych przyczep lub wagonów. Sam przenośnik również może poruszać się po torach, podobnie jak suwnica bramowa…

PRZENOŚNIKI SCRPAVEYOR

Ten ciężki, w pełni zautomatyzowany przenośnik odpadu spod pras „ScrapVeyor” z wyładunkiem grawitacyjnym zapewnia czystszą pracę. Jego szczelna konstrukcja zachowuje 100% cieczy chłodząco-smarującej podczas przemieszczania złomu w miejsce docelowe.

PRZENOŚNIKI ŚRUBOWE

Przenośniki śrubowe (ślimakowe)  to uniwersalne przenośniki stosowane zarówno w rozprowadzaniu jak i podnoszeniu materiału. Są łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Pozwalają na równomierne zasilanie (dozowanie) wiórów do urządzeń takich jak kruszarki, wirówki czy brykieciarki.