Separatory Przypadkowych Kawałków – modele O / V / G / R / S
Ochrania urządzenia przetwórcze przed kawałkami metalu

Zarówno Wirówki jak i Brykieciarki muszą być zasilane krótkimi wiórami, wolnymi od przypadkowych kawałków metalu, które mogą spowodować przerwy w ich pracy a nawet uszkodzić te urządzenia. PRAB oferuje kompletny zestaw separatorów przypadkowych kawałków w celu usunięcia z wiórów znajdujących się w nich końcówek pręta, uszkodzonych narządzi, części i innych kawałków w celu uchronienia urządzeń przetwórczych przed uszkodzeniem.
Pięć różnych typów separatorów produkowanych przez KMC Global Europe zostało zaprojektowanych aby skutecznie usuwały różnego rodzaju przypadkowe elementy z różnorodnych wiórów i dla różnej wydajności.

Zalety stosowania Separatorów:

  • Zwiększona produktywność przez redukcję przestojów
  • Oszczędność czasu i pieniędzy na kosztowne naprawy.

Modele

MODEL SEPARATORAOPIS
OCiężki przenośnik oscylacyjny podający wióry do klasyfikatora powietrznego został zaprojektowany dla dużych systemów przetwarzania wiórów. Separator ten skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju większe ciała ze strugi materiału. Typowa wydajność w zależności od rodzaju wiórów i metalu to do 5,6 m3/h. Dmuchawa o mocy 15kW oddzielająca lżejsze wióry od części metalowych pracuje w obiegu zamkniętym aby ograniczyć zjawisko powstawania mgły.
VPodajnik wibracyjny połączony z klasyfikatorem powietrznym oddziela przypadkowe kawałki z różnego rodzaju wilgotnych wiórów z wydajnością do 2,8 m3/h. Obieg zwrotny powietrza ogranicza efekt powstawania mgły olejowej.
GZasilany grawitacyjnie stanowiący samodzielną jednostkę Separator Powietrzny oddziela wióry od znajdujących się w nich kawałków z wydajnością do 2,2 m3/h. Dmuchawa o mocy 15kW oddzielająca lżejsze wióry od części metalowych pracuje w obiegu zamkniętym aby ograniczyć zjawisko powstawania mgły.
RSeparatory typu R zostały zaprojektowana do współpracy z Wirówkami. Są przystosowane do usuwania kawałków z pokruszonych, krótkich wiórów. Separator wyposażony jest w dozownik celkowy stanowiący równocześnie zamknięcie dla powietrza podawanego przez dmuchawę. Dwie nastawne przesłony pozwalają na dostrojenie Separatora do różnych wielkości i rodzajów wiórów. Każdy  rodzaj Wirówek współpracuje z odpowiedniej wielkości separatorem. Te separatory posiadają wydajność do 1,6 m3/godz.
SUżywany jest głównie do wiórów żeliwnych. Główne podzespoły to wibracyjny przesiewacz prętowy. Może być zastosowany jako jednostka wolnostojąca lub na zasilaniu wirówki lub brykieciarki.