Wirówki do wiórów i opiłków metalowych – seria CD i AD

Wytrzymałe i bardzo efektywne wirówki firmy KMC Global Europe stosują siłę odśrodkową około 700 G do odzyskania z wiórów do 98 procent wartościowych chłodziw i cieczy chłodząco-smarujących. Przeznaczone są do pracy ciągłej, z równomiernym podawaniem wiórów metalowych: aluminiowych, mosiężnych, żeliwnych, stalowych, ze stali nierdzewnej i innych metali.

Zastosowana w rezultacie dziesiątkach lat doświadczenia skośna oś wirówek jest optymalna dla niezawodnego działania wirówki nawet przy drobnych wiórach. Każdy model wirówki firmy PRAB wykorzystuje wyjątkową funkcję zmiany kierunku obrotów wydłużającą prawie dwukrotnie okres eksploatacji.

Wirujący zbiornik wytwarza siłę odśrodkową, która kieruje wióry i płyn do wkładu czaszy zbiornika.

Płyny są usuwane przez sito i przechowywane do powtórnego wykorzystania.

Kiedy wymagana jest wymiana zużytych elementów — takich jak sito i misa wirnika — łatwo jest uzyskać do nich dostęp i wymienić.

Wirówki przeznaczone do pracy ciągłej wymagają równomiernego dozowania odpowiedniej jakości krótkich, sypkich wiórów wolnych od większych kawałków metalu. Osuszone, pozbawione płynu wióry wyrzucane są zintegrowanym podajnikiem pneumatycznym (Seria AD) lub wyrzucane grawitacyjnie (Seria CD). Odzyskane płyny kierowane są do zbiornika osadczego.

Funkcje

  • Recykling płynów i ich zawrócenie do ponownego wykorzystania
  • Zmniejszenie kosztów utylizacji odpadów niebezpiecznych
  • Uzyskanie większej wartości z recyklingu dzięki suchym wiórom

Modele

  • Seria CD (rozładunek grawitacyjny) – Modele z konwencjonalnym rozładunkiem grawitacyjnym (seria CD) są dostępne w wymiarach o średnicy 40,6 cm, 61 cm i 102 cm (modele 16CD, 24CD i 40CD) o wydajności do 4 m3/h dla wilgotnych lub zaolejonych wiórów.
  • Seria AD (rozładunek powietrzny) – Wirówki z serii AD (rozładunek powietrzny) jest dostępna w wymiarach o średnicy 61 cm i 102 cm i umożliwia pneumatyczny transport wiórów na odległość do 30 m. Seria ta obejmuje modele 24AD i 40AD o wydajności do 3 m3/h dla wilgotnych lub zaolejonych wiórów.