Firma KMC Global Europe korzysta z ponad sześćdziesięcioletniego doświadczenia marki PRAB działającej w USA, na polskim i europejskim rynku firma działa nieprzerwanie od 2003 roku. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie systemów przetwarzania wiórów metalowych obsługujących niektóre z najbardziej wymagających środowisk produkcji przemysłowej. Nasze maszyny pracują w przedsiębiorstwach na całym świecie, które to firmy należą do wielu różnych branż zajmujących się produkcją przemysłową.

Przemysł motoryzacyjny
Systemy zarządzania odpadami metalowymi powstającymi w trakcie obróbki cieszą się zaufaniem u producentów maszyn, mechanizmów napędowych i w tłoczniach. Wyprodukowane przez nas PRZENOŚNIKI, KRUSZARKI, WIRÓWKI, BRYKIECIARKI i inny sprzęt do przetwarzania odpadu metalowego, wykorzystywany jest podczas procesu produkcji na poziomie obróbki maszynowej.
Pod marką PRAB zainstalowano tysiące urządzeń w zakładach motoryzacyjnych. W przemyśle, gdzie niezawodność ma żywotne znaczenie, a koszty przestojów idą w tysiące na minutę, nasza reputacja uzyskana dzięki wytrzymałości sprzętu i reakcjom serwisu u klienta powoduje, że firma KMC Global Europe jest niezawodnym partnerem biznesowym.

Przemysł ciężki
Maszyny firmy KMC Global Europe wyprodukowane pod marką PRAB z dużym powodzeniem stosowane w procesach obejmujących obróbkę metali w tym zarządzanie odpadem metalowym. Olbrzymie doświadczenie naszych pracowników w dziedzinie zastosowań maszyn i urządzeń w przemyśle ciężkim, pozwala zaspokoić nawet najbardziej wygórowane wymagania naszych klientów. Nasze PRZENOŚNIKI i SYSTEMY mogą przenosić duże objętości materiałów w oszczędny i niezawodny sposób na duże odległości.

Branża lotnicza
Firma KMC Global Europe pod marką PRAB posiada szerokie doświadczenie w doborze i dostawie maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez branże lotniczą, która wymaga spełnienia wysokich standardów jakościowych. Maszyny wyprodukowane przez KMC Global Europe, od przenośnika przy centrum obróbczym, filtracji i ekstrakcji wiórów do systemów centralnego transportu i przetwarzania – przystosowane są do indywidualnych potrzeb klienta.

Energetyka
Energetyka to sektor zróżnicowanej obróbki metali: od długich, skłębionych wiórów po obróbce wysokoobrotowej, do dużych ilości opiłków po szlifowaniu — firma KMC Global Europe oferuje systemy zarządzania wiórami i chłodziwem zwiększające wydajność i obniżające koszty. Związane z energetyką procesy mogą wymagać specjalistycznej obsługi odpadów metalowych pochodzących z procesu. Branża konkuruje na rynku globalnym, dlatego maszyny i urządzenia wyprodukowane pod marką PRAB dzięki swojej niezawodności pomagają w rozwoju naszych klientów.

Hale maszyn, Warsztaty i Zakłady Obróbcze
Elastyczność i kontrola kosztów są kluczowymi składnikami operacji w dzisiejszych, nowoczesnych warsztatach i zakładach maszynowych. Nasi pracownicy mają wiedzę inżynierską i doświadczenie w przetwarzaniu metali, przez co możemy skutecznie pomagać naszym klientom. Nasze urządzenia i systemy przetwarzania metali są opracowane tak, aby zaspokoić potrzeby operacyjne klienta, mieszcząc się w zakładanym budżecie.